BİGADİÇ HİSARKÖY TERMAL TESİSLERİ

İletişim: 0266.652 89 00

Tanıtım Videosu : https://youtu.be/xvRu0WjzK8Mİlçemiz Hisarköy mahallesinde bulunan Bigadiç Belediyesi Hisarköy Termal Tesislerimiz hizmete açılmıştır.

Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği bulunan tesislerde; 24 odalı olup bayan kapalı havuzu, bay-bayan yarı açık karma havuzu, aile banyosu, saunası ve Türk hamamı mevcuttur.

Ayrıca ücretsiz servisler; her gün saat:11.00 de ilçe merkez,i Bigadiç Belediyesi Park Otelin önünden hareket edip saat:16.00 da dönüş yapmaktadır..


Bölgenin Konumu

Bigadiç ilçe sathında çok çeşitli termal potansiyel olmakla birlikte, açılan kuyular itibariyle termale olan ilginin İlyaslar-Hisarköy-Adalı civarına yoğunlaştığı görülmektedir. Birbirine 2’şer km uzakta olan bu köyler, Bigadiç ilçe merkezine 17 km uzaklıktadır ve yol 30 dakikalık sürüş ile kat edilmektedir. Bölünmüş yola 18 km uzaklıkta olan alan, yapımı sürmekte olan Balıkesir-Kütahya bölünmüş yoluna da 35 km uzaklıktadır. Balıkesir Tren Garı’na 56, Balıkesir Merkez Havalimanı’na ise 55 km mesafede olan bölge, ulaşım imkânları açısından avantajlı bir konumda bulunmaktadır.

Yörenin Özellikleri

Alanda 20 yıllık gelişmiş bir kaplıcanın bulunuyor olması, alan için hâlihazırda sahip olunan bir tecrübe olarak değerlendirilebilir. 2006 yılında 6800 hektarlık bir bölgede Termal Turizm Merkezi ilan edilen bölgenin kuzeyde Balıkesir, güneyde Sındırgı’daki büyük termal otel yatırımlarının ortasında bulunuyor olması, orta vadede alanın, bölgenin tamamlayıcı termal turizm merkezi haline gelebileceğini göstermektedir. Termal otel potansiyeli olarak, 5 km’lik yarıçap temel alındığında sanayileşmiş herhangi bir merkezin bulunmaması ve toplam nüfusları 3000’den az 7 köyle çevrelenmesi sebebiyle bölge, sahip olduğu pastoral ortamıyla müşterilerine huzur ortamı vadetmektedir. Bölgeye sadece 30 km mesafede bulunan Alaçam Dağları da hava kalitesini önemli ölçüde artırmaktadır.

Bigadiç, 2004 yılından buyana faaliyet gösteren bir meteoroloji istasyonuna sahip olup, 10 yıllık veri ortalaması Bigadiç iklimi hakkında bilgi vermektedir. En düşük ortalama sıcaklık 5°C (Ocak), en yüksek ortalama sıcaklık 26°C’dir (Ağustos). Ağustosta maksimum sıcaklık ortalaması 33°C, Ocakta minimum sıcaklık ortalaması 1°C’dir. Ortalama yıllık yağışlı gün sayısı 58’dir.


 

 Bigadiç Firma Rehberi: Bigadiç'in esnaf ve sanayicisini bir çatı altına toplayarak, Bigadiç Firmalarının ürün ve hizmetlerini, interneti verimli kullanarak, yeni pazarlarda tanıtmalarını ve yeni müşteriler kazanabilmelerini hedeflemektedir.

Bu site içerisinde yer alan firma görselleri Bigadiç Firma Rehberi tarafından sağlanmaktadır.
   
Bigadiç Firma Rehberi
Bigadiç Firmaları, Bigadiç Haberleri
Aktif Ziyaretçi : 1 | Bügün Tekil : 27 Toplam Ziyaret : 455481